28.10.2009


BABAMIZ DÖNDÜ


Evettt sonunda babamız döndü.
İzmir’den Hollanda’ya direkt uçuş olmadığı için İstanbul aktarmalı gidip döndüğünden birde babamızın uçağı rötar yaptığından, eşim epeyce yorgun eve vardı.
Hal böyle olunca da babası eve geldiğinde Ece uyuyordu baba ve kız birbirlerini göremediler .

Babası Ece doğduğundan beri ilk defa kızından bu kadar ayrı kaldığı için eve gelince Ecemizi yatağında uyurken bir müddet izledi çaktırmamaya çalışssada gözleri sulandı ...
Hoş geldin,açmısın,dinlen biraz, nasıl gitti, neler yaptın,memnun kaldınmı diye konusurken bir anda eşim tüm yorgunluğu ansızın gitmiş gibi sabahı bile beklemeden bavulunu açmaya başladı.Zaten giderken çok az kıyafet koydurmasının nedenide hemen belli oldu,bavulunda elini nereye atsa Ece’ye birseyler çıktı.O-bu-şu derken halının üstü doldu ki eşimi tanıdığım için seyahate Tembihli göndermiştim.
-ne bana-ne de Ece’ye bir şey alma demiştim çünkü Türkiye’de her şey var,yok yok…Sanki ben öyle dememişim bana göre gerekli-gereksiz bir yığın şey alıp taşımış…
Eşimin bana verdiği yanıtsa hep aynı oldu
–Biliyorum sen tembih etmiştin ama ne yapayım dayanamadım…
-Biliyorum bazılarını fuzuli aldım,hatta Türkiye’de daha güzelleri bile var…Bana öyle geliyorki seyehati boyunca eşimin aklında hep kızı varmış ben fazla aklına gelmemiş olmalıyımki :)diyeceksinizki neden böyle düşünüyorsun ?Alın işte ispatı:)Görünen köy klavuz istemezmiş :)
YORUMSUZ= Bir taraf kızına aldıklarının bir kısmı ve bir taraf eşine aldıkları...

Tabi üsteki fotoraf işin şakası kızımı kıskanacak değilim :)
Önemli olan günler sonra eşimin sağ sağlim yanımıza gelmesi gerisi boş :)
Ayrıca,
Yalnız kaldığım günler boyunca ,beni yalnız bırakmayan blog dostlarım sevgiyle kalın :)

Teşekkürler gene beklerim...