17.08.2010


SİZLERİ ÇOK ÖZLEDİK
(Tekirdağ Günlüğümüz)Antalya dönüşü bir gece İzmir'de evimizde yattıktan sonra 6 temmuzda Tekirdağa vardık.Dedemizin yazlığına.Ece'nin ilk,benimse 2 sene sonra ilk gelişimiz.

Ece uzun araba yolculuğundan sonra o kadar sıkılmıştıki, hemen bahçede çimlere boylu boyunca uzandı.
Ece yazlıkta çok mutlu oldu özellikle bahcedeki şişme havuzundan çıkmak istemiyor.
Anladımki,Ece etraf kalabalık olunca dahada mutlu oluyor.Bir içeri bir dışarı koşturuyor, şarkı türkü gidiyor.Yemek ve uyku düzenimiz burada yoluna girdi.Zamanında yiyiyor zamanında uyuyor.Anlaşılan kalabalık ailelerde çocuklar dahada mutlular.
Yazlık komşumuz Aynur abla Ece'yi ilk defa gördü.Güzel oyunlar oynadılar.


Aynur ablamın kızı Esra yeni evli.Sırf Ece'yi mıncıklamak için İstanbuldan geldi.


Zeynep ve Zehra akıllı ve cici iki kız kardeş. Eceyle koşturup durdular. Çeşit çeşit oyunlar oynuyorlar.Oyundan yorulupta dondurma yedikleri an.

Ayağımın ağrısı çok fazlalaştı. E-mar çekildi.Tendom kopmuş. Ağır kaldırmam yasaklandı.belki cerrahi bir operasyon geçirebilirmişim.


Yazlık dubleks olduğundan Apar topar Ece'yi indirip, kaldırmak ve yatırmak için acilen bir abla bulduk.Şimdi Ece'nin Moldovyalı bir ablası var.Ayağım düzelene kadarda bırakmayı düşünmüyorum.
Gizem, yazlıktan yan komşumuz Nuray ablanın biricik kızı.Ece kadarken bize gelir bıcır bıcır bişeyler anlatır dururdu.Şimdi büyüdüde kısmetse bu sene üniversite öğrencisi.

Ece'ye yazlıktaki imkanlarla,doğumgünü partisi düzenledik.Babamız İzmirden getirdiği süslerlede bahçeyi ve balkonu cıvıl cıvıl yaptı.Pastayı Tekirdağ'dan aldık.


Doğum günü çocuğunun ilk hediyesi Sabah Komşumuz Nuray teyzesinden geldi.Teşekkürler Nuray teyzesi.
Ve sağolsun tüm sevdiklerimiz bizi yalnız bırakmayarak Ece'nin doğum gününe geldiler.Çok sade çok eğlenceli bir doğumgünü kutladık.


Babamız İzmir'e dönecek.Ece yerlerde sürünüyor gitme baba diye...

Bahçede havuz keyfide bir başka oluyor.Benim kızım büyümüşte bahçeyi suluyor !!!

O'ne bakış öyle!!!yerim seni ben. Ece ilk defa kuvvetli yağan bir yağmur gördü.yağmurun altına bir attı kendini ıslandıkça ıslandı,önemli olan mutlu olmasıydı :)Ana kız aşkı bir başka aşk !Çilek desenli elbisesiyle ise tam bir minik hanım.
Süheyla teyze(teyzem kadar severim kendisini) Edirne'den sırf Ece için geldi.İzmirde oturunca sevdiklerimizin bir çoğu Ece'yi ilk defa gördüler.


 


Teyzemin kızı Başak Eceyle konuşuyor.pek anlaştılar.

Başak ve Ece kovalamaca oynuyor.

Galiba İzmir'e dönünce Ece çok sıkılacak.

Demet ablasıyla oyun sonu yorgunluk atıyorlar.


Akşamüstü ailece içilen çaylar bir başka güzel.
Sevgili blog arkadaşlarım biliyorum özlediniz bizi,bizde sizleri özledik umarım hepiniz iyisinizdir,görüşmek üzere sevgiyle kalın.


Teşekkürler gene beklerim...