16.02.2011

İPHONE'CİK

Uzun bir aradan sonra tekrar blog sayfasında olmak güzel.Öncelikle Misafirlerim olduğu için bir müddet nette giremediğimden dolayı bana msg.atıp herşey yolundamı diye soran tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.
Geçenlerde bir arkadaşımız doğum yaptı.İlk çocuguyla ikinci cocuğu arasında 10 yaş fark var.Arkadaş kırklı yaşlarda.En buyuk korkusu yaşıydı. Bu yaşta olurmu olmazmı derken sapsağlıklı güzeller güzeli bir kız dünyaya getirdi.Aslında hiç düşünmediklerini fakat birgün oğlunun gelipte onlara  -Annecim herseyimiz var arabamız var,evimiz var,yazlığımız var, ama bir kardeşim yok demesiyle çok içerlediklerini ve 2.çocuğa geçte olsa karar verdiklerini söyledi.
                                                


Bebek kutlamasına gitmesine gittik ama Ece'yi  herzamanki gibi evden çıkarması bir dert,çıkarttıkmıda eve sokması.
Evin içinde Ece'yi giydirebilmem nerdeyse yarım saat sürüyor.Devamlı  -Hayır anne giymem Hayır anne taratmam- Hayır anne taktırmam modunda.Odadan,odaya peşinde koşturup duruyorum.Artık göbeğimde çıktı halimi düşünün artık.ip-hone telefonu bir hevesle almıştım metnini o kadar çok duyuyordumki benimde olmalıydı bende kullanmalıydım.Eşim sağolsun beni kırmadı ve yurt dışı seyahatinden dönüşte getirdi.Telefon hakkındaki Şimdiki fikrimmi? tam bir FİYASKO !

Bu sevgililer günü öncesi eşim bana ne istediğimi sordu bende Yeni bir telefon dedim-yok artık dedi...Valla kusura bakma dedim  ip-hone aldın sağol ama ben bu dokunmatik uyuz telefonu KULLANAMIYORUM.
Eski telimde mesajlaşırken pıtır pıtır ardıardına harfleri basar kelimeleri yazardım bunda dokunmatik ekran olduğu için kırk saat koca parmaklarımla düzelte düzelte zar-zor yazıyorum.Ayrıca gelen-giden mesajlara ayrı bir yeri bulunmadığı için msg.gelmişmi gitmişmi yollanmışmı anlaşılmıyor.Ve en kötüsüde rehberde ayşe yerine ayla'yı gül yerine gülistan'ı yanlışlıkla arıyorum.Konuşmam bittikten sonra çoğu zaman bitir yazan tuşa basmama rağmen kapanmadığı için karşı taraf sağolsun beni güzelce dinliyebiliyor.Konuş yada konuşma Şarjı çabuk bitiyor nerdeyse benim telefon devamlı şarjda oturuyor.Sizi arayan numaralar eğer kaydetmediyseniz bir müddet sonra tarih oluyor.

Çevremdeki bütün Gençlerin elinde hep ip-hone var.populer ya,-Benim var senin varmı tripleri :) Aslında eminimki çoğu hiçte memnun değiller ...

Güzel yanı yokmu var.Güzel fotoraf çekiyor(Flashlı ve çözünülürlüğü yüksek- canlı görüntü veriyor)Video çekimide HD kayıt yapıyor net görüntü alıyorsunuz.İyide benim zaten ekstradan videom ve foto makinem var o zaman iphone'ye ne gerek var.Ben bu telefonu çekim yapmak içinmi aldım yaww.

Şimdi bana yazımı okuyupta yanıt olsun diye bu telefonu met edecek arkadaşlar size tek kelime YEMEZLER :)

Bu ay sonu dr.kontrolum var kısmetse bebeğin cinsiyetini tam olarak göreceğiz,heycanlıyım.Sağlığı yerinde olsun gerisi boş.Bu ay göbeğim büyümeye başladı geçen aya kadar hamile olduğum pek farkedilmiyordu ama bu ay birden bire göbeğim fırladı.

Hamdolsun ev işlerinide görebiliyorum-çocuğumada bakabiliyorum sanırım mızmız hamilelerden,sırtını birine dayayan hamilelerden,arkasını toparlıyan insanları olan hamilelerden değilim.
Tabi 9.ay'ı bilemiycem yinede Maşallah Maşallah ipek'e diim de :)

Teşekkürler gene beklerim...