28.11.2012
KARDEŞLER

Şu sıaralar Ece aşağı ece yukarı :) Bizi peşinden koşturup duruyor.Artık hanımefendi küçük bir abla-ya  herşeyi O bilir edalarında.Ece geçen sene okula yarım gun gidiyordu bu sene tam gune cevirdik. Memur işi sabah 8'den aksam ustu 5'e kadar..Sabahları yarım saat erken kalkıyoruz malum benim kız çok süslü nerdeyse 15 dakika dolap başında geçiyor -Onu giymem bunu giymem,seç seç dur.Üstüne üstlük bizim kız birde yaşıtlarına göre iri kıyım bedenine göre kıyafetler bulamadığımızdan sağolsun usa'daki kuzen.Biz seçip alıyoruz o gönderiyor.TNT göründümü kapıda,Ece için evde bir bayram havası oluyor.
Kardeşini çok seviyor ama daha ona kötülük yapacağı aklına gelmediği için biz her nekadar kardeşi düştüğünde koltuk altlarından tut kaldır desekte boynundan tutup kaldırmaya kalkıyor yada mama beslediğimde bende yardım edeceğim deyip koca koca lokmaları ardarda minicik çocugun ağzına sokuveriyor,ne de olsa o da 5 yaşında.
Ece'yi okuldan babası getiriyor kapı çaldımı oya nasıl mutlu sormayın :)
- Ece ece diyerek kapıya koşuyor...Tabi sonra Ece'nin odasından hep şu sesler ,cümleler yükseliyor-Anne oya'yı alsanaaaaaaa hamurlarımı parmaklıyor
-Anne oya'yı alsanaaa barbielerimi yere atıyor.Yaramazlık bazında Kardeşi ablasına hiç rahat vermiyor..

Ayrıca bugünlerde koltuk üstlerine çıkıp hoplamaya başladı bu da yetmiyormuş gibi evdeki sandalye ve taburelerin üstlerine çıkmaya çalışıyor.
Çok yaramazlık yaptığında ise odamızın bir köşesine yerleştirdiğimiz oyun parkına bir müddet koyuyoruz ki,kendine zarar vermesin.


 
 
Her sene kışın Edirne'ye birkaç haftalığına tatile gitmeye karar veririm hep bir aksilik olur.Bu seferde öyle oldu Ece aşılı olmasına rağmen bundan on gün önce suçiçeği çıkardı ve hemen akabinde bir hafta sonra Oya'da.Geçenlerde Ece kurp oldu Ve 2 gün geçmedi oya'da Kurp oldu.Kreşlerinde bu dezavantajı oluyor..Ece okuldan ne kaparsa eve geldiğinde direkt oya'ya bulaştırıyor.Sonra uğraş dur...Yukardaki Fotoğrafta göründüğüm gibi iki küçük çocuklu hayat anneyi pestil ediyor :)Yinede Maşallah diim de :) sevgiyle kalın.

2 yorum:

Şenay- Doğam dedi ki...

Ben ne kadar uzun zamandır blogları dolasmadıgımı ECe ya bakınca anladım annesı.. opuyorum ıkı mınıgı ve senı..:)

Bir Terazi Kizi... dedi ki...

Ipekcim nerelerdesin sen yaa! Artik ev telefonundan da sana ulasilamiyor galiba numaran degisti! Sizi gördügüme sevindim,Ece kiz epeyce büyümüs gercekten bir abla havasinda,ufaklikta dogdu büyüdü bile,Allah kolaylik versin canim,iki kizla ben cok zorlammiyordum ama ücüncü beni tek basina cok yoruyor,benim kizlar usluydu,Zeynep`te kardesini hic kiskanmayinca zor olmamisti ve ben sirf bu yüzden 3.yü istedim,neyse,haber verip kendinden haberdar ettigin icin cok sevindim,yine görüsebiliriz insallah,kolay gelsin sana...

Teşekkürler gene beklerim...