8.06.2010

GERİ SAYIM BAŞLADI !

Ece’yi ne zaman dışarı çıkarsam devamlı puseti yanımızda oluyordu.Puseti benim kurtarıcım gibi desem yeridir.Malum Ece iri bir bebek olduğu için çoğu anne gibi çocuğumu tek kolumda kaldırıp taşıyamıyorum.


Ece’yi görenler için Ece'm, tombik çok yemek yiyen bir bebek. Çoğu bebek annesi çocuklarının yemek yememesinden şikayetci olduğu için yolda-parkta beni durdurup nasıl yemek yedirmeyi başarıyorsunuz diye soruyor.Oysa görünüşüne göre çok tezat bir durumki,Ece az yiyen bir bebek.Gerçi bugünlerde yeme konusunda daha iyi,Maşallah diim de…

Her neyse,ilk defa Ece’ye güvenerek yakınlardaki bir alışveriş merkezine pusetsiz kızımla elele gitmeye karar verdim.Evden elele çıktık hatta yol boyunca ilk 10 dak.ele ele yürüyebildik ta ki Ece’nin yolun yarısında elimi bırakıp kaçmasıyla,Ece önde ben arkada koşturup durmaya başladık.


Hani ufacık-tefecik olsa alıp kucağıma AVM’ye kadar kucağımda taşıyayım ama Ece bir damacana su ağırlığında olduğu için bu benim için oldukça zor.


Neyse yakalayıp yakınlardaki bir bank’a oturup biraz dinlendikten sonra pusetsiz AVM’ye gitmeyi başaramayacağımı düşünerek eve geri döndük.

Ev’de Ece’yi oyalamak adına epey uzunca bir zaman suluboya çalışmaları yaptık.

Daha sonra serbest zamanda Ece kendince oynadı.Ece'm birçok bebek gibi 1 sene hatta 2 sene meme emmedi.
Ece doğduktan bir süre sonra Aileden canım ciğerim birinin hastalığı derken kaybı nedeniyle ben uzunca bir süre depresyona girince ,Sütüm bir anda kesiliverdi,şak diye…
Sadece 6 ay emdi…daha sonra mecburen ek gıdalara geçtik.
Fakat eskiden beri en sevdiği besin maddesi yoğurt olan kızım nedense son 1 aydır inatla yememek için direniyor.Fotoğraftada görüldüğü üzere önüne koyduğum yoğurdu yemesin diye oyalandı,oyalandı bir bana bir yoğurda baktı sonundada fotoğraflıyamadım ama tabağını fırlatıp attı .

Ece'm için Uzunca bir süredir lazımlıkları inceliyordum.Bebekleri olan ve kaka VE çiş sorunlarını halletmiş kişilere danışıyordum En kafamı karıştıran soruysa ,Hangi lazımlık sorusuydu.Etrafta müziklisinden alkış efektlisine kadar bir yığın lazımlık mevcuttu çoğu müzikli almıştı ama pişmandı çünkü çocukları bu lazımlıkları oyuncak sanıyordu ve lazımlıklarıyla oyun oynuyorlardı.Tabi aralarında memnun olanlarda yok değildi.Biz bunlarlamı büyüdük diyerekten birkaç hafta önce Ece’ye normal-sade bir lazımlık aldım hemde portatif.iyikide almışım son bir haftadır Ece’nin kaka sorunu çözülmüş gibi.Her kakası geldiğinde lazımlığının yanına gidip (oturduğumuz odanın kapısının arkasında)duruyor.
-Aççççç Tata diyor bana :)Tabi çiş konusunda daha çok yol gitmemiz lazım.Çünkü çiş demesiyle altına yapması bir oluyor daha çişini tam tutamıyor.

Başta da dediğim gibi benim için geri sayım başladı.Kısmetse on yada on beş gün sonra Ece ile birlikte Ailemin yanına Tekirdağ’a gideceğim.Sanırım uzunca bir süre sizlerden uzak kalacağız,bizi unutmayın olurmu ….sevgiyle kalın

10 yorum:

İlknur dedi ki...

Hadi gozunuz aydin. Baslamissiniz ya gerisi de gelir. Tekirdagda anneanne de destek cikar bir bakmissin tahmininden kolay cozulmus is.

ayşegül dedi ki...

canım pusetsiz ilk zamanlar zor olsada sonra alışıyorlar bu sefer puset eziyet geliyor indir bindir.

uzun yürüme mesafeli biyerlere gitmedikçe almıyorum artık ben puseti beraber elele yürüyoruz,alıştığı için çokta rahat oluyor.

yoğurtta bazı markalar tatlı oluyor diğerlerine göre onları tercih ediyorum ben,biraz ekşi olunca duruda istemiyor.

kaka sorununu halletmişsiniz ne güzel darısı çişe artık :)
bizde başlayamadık bi türlü tamamen benim tembelliğimden

size iyi yolculuklar inşallah güzel zaman geçirirsiniz çok öptüm eceyide,sevgiler.

Şenay - Doğa dedi ki...

Canım..
Benım kızım cok tatlı annesı...
Lazımlık konusun da en dogrukararı vermıssın..

Sade ve ıse yarar olması kafi.. fazla detay cocukların ılgısını dagıtabılıyor..

Opuyorum kızımı ve senı annesı..

SERRA dedi ki...

önce ece'nin ölçülerine maşallah diyeyim:)
tuvalet konusunda; ben Betül'e 2 yaşında iken gündüz alıştırdım 6 ay sonra da gece, yani ikisini bir aynı anda yapamadım,ece'nin çiş diyip yapması da bir gelişme çünkü farkında olduğunu gösterir yakında söyledikten sonra tutacaktır,iyi tatiller..

Prenses Ece dedi ki...

ilknur'cum teşekkür ederiz.Anneanne Ece'yi çok şımarttığı için pek umudum yok ama bakacağız :)sevgiler canım

Prenses Ece dedi ki...

Ayşegül'cüm teşekkür ederiz.sanırım Daha çiç konusunda çok yol almamız lazım :)o kadarda dert etmiyorum,Sonuçta er yada geç nasılsa öğrenecekler değilmi :) sevgiler

Prenses Ece dedi ki...

Şenay'cım aldığım lazımlıkta şuan köpeği oturuyor olsada :)En azından kakasını söylüyor,bu da benim için bir gelişme :) öpüyorum canım seni ve Tekirdağa bekliyorum :)

Prenses Ece dedi ki...

Serra'cım teşekkür ederiz.Tabi daha çok ufak inanıyorumki tez zamanda çiş sorunumuzda bitecek,bitmesede ne diyeyim canı sağolsun :)sevgiler

HicraN dedi ki...

Maşallah Gürbüz bir kız zaten fotolardanda belli oluyordu.Sağlıcakla gidin,dönün fazlada özletmeyin kendinizi,sevgiyle kalın .

Prenses Ece dedi ki...

Hicran'cim çok teşekkür edeim,görüşmek üzere esen kal.

Teşekkürler gene beklerim...