23.11.2009

BUGÜNLERDE

Ece’de yerden hav,saç vs…ne bulursa ağzına atma huyu başladı…Her gün ev süpürülse de yinede bu tarz şeyler halının üstüne,parkelerin üstüne düşebiliyor ve güzel kızım bunları bir güzel HAM yapıyor sonrada ağzından çıkar çıkara bilirsen…
Geçen gün halının üstüne minik lastik tokası düşmüş.Tabi ben görmedim Ece’den şöyle bir ses duydum 'MAMAAA' dedim ne maması bir bakayım ki,mama dediği şey tokasıymış …Bağrış,çağrış ağzından tokasını çıkardım…


Parka götürdüğümde de kaş göz arasında eğilip yerdeki kumları avuçluyor e sonrada görmesem tabi HAMMM …Bu huyunun geçmesi için sanırım biraz daha büyümesi lazımmış,elimde seçenek yok bekleyecek ve göreceğim.


Bugünlerde oldu ya parka gitmek için dışarı çıkarmayı geciktirirsem, gidiyor sokak kapısına önünde durup –nana-nana (anne) diye bağrıp duruyor…


Sanırım –anne hadi beni parka çıkarsana demek istiyor :)
Bende eğer az işim varsa sanki hemen dışarı çıkacakmışız gibi onu önceden pusetine oturtuyorum ,holde pusetinde Ece beni bekleye dursun bende işimi halledip parka doğru yol alıyoruz …


Ece’m bu aralar bu oyuncağını pek sevdi…

Kendi kendine yazdıktan sonra silmesini de öğrenmiş,pek bir mest karalayıp duruyor..En azından hiçbir yer kirlenmiyor,yani anlayacağınız ben memnun kaldım herkese tavsiye ederim.Ve kısmetse bayramda ailem bizi ziyarete gelecek…Sevinç içinde bekliyoruz…Dedemizi görmeyeli 6 ay Anneannemizi de görmeyeli 3 ay oldu…Haliyle Torunlarını çok özlemişler.

Ayrıca Kısmetse bayramdan sonra Ailem dönerken bende onlarla birlikte Edirne’me gitmek istiyorum sanırım 2 ay kalırım,hoş gerçi daha babamızın haberi yok :)

Gerçi,Plan yapmayı sevmem ne demişler, Her şeyin hayırlısıııı ...

6 yorum:

Batıkan dedi ki...

Ohh bayram size geliyor desene...
Bize ne gelenn var ne giden :(
Bataıkanda da ağzına atma merakı var canım telaşlanma, yazın küçük büyük bebekler normal oynarken ben denizin dibinde Batıkan göz etliyordum çakılları ağzına atıyordu çünkü ve daha bugün yine aynı şeyi yaptı :)
Zamanı var sanırım biraz dikkat gerekiyor tabii..

Doğa dedi ki...

:)umarım bu " hamm " dönemini çabuk atlatırsın.

Her zaman yanların da olma gayreti için de olsak bile..alahım korusun..esirgesin.. yanın da olmadıgımız anlarda.. daha kötü şeyler dikkatini çekebilir.

Annecıgın ve babacıgınla.. guzel bır tatıl..senınle olsun..

Sevgıler..

Prenses Ece dedi ki...

Doğacığın anneciği teşekkür ederiz,umarım bu dönemide çabuk atlatırız,ne bulursa ağzına atması çok kötü bir durum...Bayram önceside belki onlar gelmeden,supriz olarak belki biz Edirne'ye atlar gideriz :) mutlu kal

Prenses Ece dedi ki...

Batıkan'nın anneciği,Size gelen yoksa ,Bayramda sen ve oğluşun ailenin yanına atlayın gidin :)
Evet sanırım her yaşıtı aynı dönemden geçiyor,olanda biz annelere oluyor,bugünde kumandayı yere fırlatmış atmış,pillerin tadına bakıyordu :)

SEVGİ dedi ki...

Canım kızın çok şekermiş maşallah. Halıdan pislik toplayıp ağıza atma sanırım o yaştaki bütün çocukların hobisi. Hele misafirin yanında bu pislikleri çıkarıp insanı rezil etmeleri yok mu :) Çok şekerler çok..

Prenses Ece dedi ki...

SEVGİ teşekkür ederim .Evet birde dediğin gibi öyle durumlar var :)ama insan ne kadar kızsada çocuğuna kızgınlığı çabuk geçiyor.mutlu kal :)

Teşekkürler gene beklerim...